wtorek, 12 czerwca 2012

Wycieczki klasowe - poradnik


NA WYCIECZKĘ KLASOWĄ – PO CO?,
CZYLI O TYM JAK PRZEKONAĆ WYCHOWAWCĘ  I UCZNIÓW DO WYJAZDU KLASOWEGO


Dobrze pomyślane i realizowane poszerzają wiedzę, wzbogacają wyobraźnię, zmuszają do analizowania i myślenia, wpływają na kształtowanie się pewnych cech charakteru, jak koleżeńskość, wytrwałość czy zaradność. Wycieczki zbliżają ucznia do życia. Słowem, mają tyle walorów, że ze wszech miar zasługują na jak najszersze stosowanie w praktyce pedagogicznej. Jest to forma pracy konieczna i wprost niezastąpiona, a równocześnie nie zawsze doceniana, właściwie organizowana i przeprowadzana, a nawet często pomijana.

I choć wycieczki kosztują trochę, warto zainwestować i zacieśnić relacje klasowe. Jest to również jedyna okazja do tego, by zintegrować się z wychowawcą i nauczycielami, na innym polu niż oferują nam to mury szkolne. Ponadto nasze propozycje dotyczą miast studenckich – warto mierzyć troszkę dalej i już dziś zakochać się w Krakowie czy Wrocławiu, poznać ciekawe zakątki czy chociażby zapamiętać miejsca smacznych restauracji. Również dzięki wycieczkom stajemy się  mądrzejszymi i wartościowszymi Polakami. Zabytki „na żywo” przekazują nam wiedzę, która na lekcji nie zyskałaby tyle zainteresowania, co podczas zwiedzania. Co zobaczysz – jest już Twoje, w Twoich oczach i sercu. A najważniejsze … Wycieczki pozwalają zapomnieć, choć na jeden dzień, o szkole, szkolnych problemach i ocenach:)


WYBIERZ SAM:)


WROCŁAW

- Zoo (najstarsze i największe pod względem liczebności zwierząt w Polsce)
- Rejs stateczkiem  (aby odkryć urocze zakamarki Wrocławia z nieznanej Ci dotąd perspektywy)
- Ogród Japoński (by poszerzyć  wiedzę z zakresu japońskiego ogrodnictwa , …może być  inspiracją dla własnych aranżacji.)
- Zwiedzanie Panoramy Racławickiej
- Zwiedzanie studia nagrań (TVP Wrocław)


KRAKÓW

-Muzeum historyczne miasta Kraków (Podziemia Rynku)
- Ogród Doświadczeń (z wynalazkami fizycznymi)
- Kościół Mariacki
- Pałac Arcybiskupów Krakowskich ( ze słynnym oknem, z którego papież wielokrotnie przemawiał    podczas wizyt w Krakowie)
- Collegium Maius – Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego  ( najstarszy budynek uniwersytecki w Polsce)
- Barbakan (budowla obronna XV-wiecznej architektury w Krakowie) z wystawami malarskimi rozmieszczonymi wzdłuż murów
- Zamek Królewski na Wawelu (z komnatami i apartamentami królewskimi, skarbcem koronnym oraz zbrojownią) wraz z trasą turystyczną prowadzącą  przez Smoczą Jamę, u wylotu której, nad samym brzegiem Wisły czeka na Was legendarny, ziejący ogniem Smok Wawelski.
- Kazimierz (żydowska dzielnica Krakowa z 1335 roku)
- Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej (z grafikami drzeworytniczymi , ozdobnymi  mieczami i tarczami, samurajskimi zbrojami wraz z hełmami i maskami, jak również z  przedmiotami  wykonanymi  z laki, jak puzderka, szkatułki, czarki, a nawet miniaturowe meble.)
- kopalnia soli w Wieliczce (z podziemnymi jeziorami, „solnymi” kaplicami , starymi urządzeniami górniczymi  i nietypowymi zbiorami związanymi z  solą, jak  kolekcja 400 solniczek.)

..i wiele wiele innych:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz